דף בית > כתבות ומאמרים > הסכם ממון

| מהו הסכם ממון ומה אפשר לכלול בו?

הסכם ממון הוא חוזה משפטי אשר נועד להקנות יציבות וודאות בעת פרידה, גירושין, או פטירת מי מבני הזוג. הסכם הנערך בכתב בין בני זוג בין אם נשואים ובין אם לאו (ידועים בציבור), לרבות בני זוג חד-מיניים, ומוסדרים בו כל ענייני הממון והרכוש העתידיים, בהתאם לרצון שני הצדדים.

כיוון שמדובר במסמך בעל רגישות מיוחדת, מומלץ להיעזר בעורך דין מומחה בדיני משפחה בעל הכשרה בגישור וניסיון בניהול משא ומתן , על מנת שלא ליצור מצבים אשר יפגעו בזוגיות.

הסכם ממון יש לערוך ברגישות ובזהירות ובמהלך עריכת ההסכם יידרשו בני הזוג לתום לב ולגילוי מלא ונאות.

הסכם ממון

לקביעת פגישה ללא התחייבות

ההסכם יכול לכלול בנוסף לממון ורכוש עתידיים, במידה וזהו רצון הצדדים, גם נושאים אחרים כגון: משמורת ,הסדרי ראיה, חינוך, ומזונות של הילדים ולמעשה, כל עניין הנוגע לחיי הזוגיות, אשר עלול ליצור בשלב כזה או אחר, מחלוקת בין הצדדים לכן עריכת הסכם ממון לפני נישואין אצל עורך דין המתמחה בדיני משפחה ואישורו אצל נוטריון ,בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני , הוא אחד הצעדים החשובים ביותר שבני זוג יכולים לעשות למען עצמם ולמען עתיד הקשר, וזאת למרות הקושי שכן, בתקופה טובה בין בני הזוג מאד קשה לדמיין מצב של פרידה עתידית.

כאשר ההסכם נחתם לאחר הנישואין , ניתן יהיה לאשרו בבית המשפט או בבית הדין הרבני וההסכם יקבל תוקף של פסק דין מחייב, משום שאחרת לא יהיה לו כל תוקף משפטי מחייב ולא ניתן יהיה להסתמך עליו ולא ניתן יהיה לתבוע רכוש בגינו.

חשוב לדעת כי הסכם ממון, גובר על הוראות החוק , וכך בני הזוג יכולים ליצור עבור עצמם את המערכת הכלכלית המועדפת עליהם.

CARMEN HERSCOVICI - LOGO
CARMEN HERSCOVICI - SUBTEXT

אודותיי

אני מטפלת באופן ייחודי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניקה לקהל לקוחותי שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם לצרכיו האישיים של כל לקוח. הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של משרדי.

Please reload

Thanks! Message sent.