דף בית > כתבות ומאמרים > הסכם גירושין

| הסכם גירושין

קיימת חשיבות עצומה שהסכם הגירושין ינוסח במקצועיות ובקפדנות רבה, על מנת לתת מענה לסוגיות רבות שצפויות להתעורר בעתיד בין בני הזוג וילדיהם . התחילו את התהליך בראש שקט, ותנו לעורכת דין מקצוענית לדאוג לעתיד ילדך, לרכושך ולזכויותיך, כדי להוביל אתכם לחוף מבטחים. אל תוותרו על ליווי צמוד של עו"ד מקצועית שתילחם עבורכם לכל אורך הדרך בכל הליך.

הסעיפים שמובאים בהסכמי הגירושין אמורים לגעת בכל התחומים השונים שמהווים חלק מהליך הגירושין, והם אמורים להיות מנוסחים בצורה משפטית נכונה ומדויקת על מנת שבסופו של דבר, לאחר הסכמת שני הצדדים לכל הפרטים שמובאים בהם, הסכם זה על כל סעיפיו יאושר בפני בית המשפט ויקבל תוקף של פסק דין.

על פי רוב, הסכם גירושין כולל התייחסות נושאים עיקריים כגון אפוטרופסות והורות, משמורת הילדים והסדרי הראיה, מגורים ומדור, מזונות הילדים, חלוקת הרכוש (כולל חסכונות והסדרי חובות) וכו'.

לקביעת פגישה ללא התחייבות

לאחר החתימה על הסכם הגירושין, יש להגיש את ההסכם לאישור בית המשפט על מנת שיינתן לו תוקף של פסק דין. מדובר בפרוצדורה פשוטה:

בני הזוג מוזמנים להתייצב בפני השופט, שתפקידו לוודא ששני בני הזוג חתמו על ההסכם מרצונם החופשי וכי הם מבינים את משמעותו ואת תוצאותיו. הסכם שלא עבר את הליך האישור בבית המשפט משולל תוקף (אלא בנסיבות חריגות). לאחר אישור ההסכם יש לפתוח תיק לגירושין בבית הדין הרבני לצורך הגירושין הפורמאליים והסדרת הגט.

חשוב לדעת כי בהסכמה משותפת ניתן לשנות את הוראות ההסכם בעתיד. שינוי ההסכם צריך להיעשות בכתב וטעון אישור בית המשפט על מנת שיעמוד בתוקפו. כל עוד ההסכם לא שונה על ידי בני הזוג בכתב ועבר את אישורו של בית המשפט, ההסכם המקורי הוא זה אשר תקף.

בכל הנוגע להסדרים הנוגעים לילדים ,מזונות, משמורת, הסדרי ראיה, הם תמיד כפופים לשינוי גם בהיעדר הסכמה משותפת ולצורך כך (בהיעדר הסכמה) יש לפנות בתביעה מתאימה לביהמ"ש. התנאי לדיון מחודש בסוגיות אלה הוא שינוי נסיבות מהותי שאירע ממועד חתימת ההסכם ועד למועד הגשת התביעה המצדיק את שינוי ההסדרים.

גירושין

בני זוג שנתגלע ביניהם סכסוך ומחליטים להתגרש חייבים להגיש בקשה ליישוב סכסוך לבית המשפט ולהפניה ליחידת הסיוע או לייעוץ או לפישור, לפי שיקול-דעת בית-המשפט, וזאת לפני הגשת תביעת גירושין לבית המשפט למשפחה או לבית הדין הדתי.

Please reload

YouNameIT Company LOGO

Created & Powered by

 פרטי המשרד​

   טלפון: 03-9308909

   פקס: 03-9308909

 דוא''ל: carmenherscovici28@gmail.com

 שעות פעילות

 ימים א' - ה' 9:00 - 19:00

 

עו"ד כרמן הרשקוביץ

משה לוי 11, ראשון לציון

פקס: 03-9308909

נייד: 050-5387839

 כתובת

 משה לוי 11, ראשון לציון

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now