YouNameIT Company LOGO

Created & Powered by

 פרטי המשרד​

   טלפון: 03-9308909

   פקס: 03-9308909

 דוא''ל: carmenherscovici28@gmail.com

 שעות פעילות

 ימים א' - ה' 9:00 - 19:00

 

עו"ד כרמן הרשקוביץ

משה לוי 11, ראשון לציון

פקס: 03-9308909

נייד: 050-5387839

 כתובת

 משה לוי 11, ראשון לציון

 

דף בית > כתבות ומאמרים > גישור

| גישור ופתרון סכסוכים בתחום המשפחה

הליך הגישור מהווה לעתים כלי יעיל וכדאי להתדיינויות משפטיות, ומוביל את הצדדים להגיע לידי הסדר כולל המקובל עליהם ומוביל אותם ליישוב המחלוקות. החל מיום 17.7.16 יכנס לתוקף חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה (תשע"ד-2014). עפ"י החוק החדש, צד שיחפוץ להגיש תובענה שעניינה סכסוך משפחתי יהיה עליו לבחור אחת מ-2 אפשרויות. אפשרות הראשונה היא פניה למגשר החבר בלשכת המגשרים בישראל, על מנת שזה, יסייע לצדדים להגיע לידי הסכם כולל, אשר יקבל תוקף של פסק דין, ללא התערבות כלשהי של ערכאה שיפוטית כזו או אחרת.

 

האפשרות השנייה היא הגשת בקשה משותפת ליישוב סכסוך.

בקשה זו תועבר ישירות ליחידות הסיוע שליד בתי המשפט,

שם יקבע מפגש לבני הזוג המתגרשים עם עובדת סוציאלית

אשר תסביר לצדדים על ההליך ועל האפשרויות העומדות בפניהם,

במטרה לסייע לצדדים להגיע לידי הסכם כולל.

מטרתו של המגשר היא לגשר בין צדדים לצורך סיום המחלוקות

ומתן מענה הולם לפתרון הסכסוך וחילוקי הדעות בין בני זוג.

מטרתו של עורך דין דיני משפחה במרכז הליך גישור היא לסייע

ללקוח שלו לסיים את הנישואין מבלי להיגרר להליכים משפטיים

סבוכים וארוכים אשר עשויים להתארך חודשים רבים.

הגישור מהווה דרך חלופית ליישוב סכסוכים ויצירת הסכמה.

יש לציין כי במהלך תקופת הגישור לא יוכלו בני הזוג להגיש תביעות זה נגד זה,

למעט בקשות לסעדים זמניים ודחופים. הליך גירושין הינו הליך ארוך,

קשה וכואב לשני הצדדים. לעיתים קרובות מדובר בסיום תקופה משותפת ארוכה, בסיום מחויבות עמוקה וכעת על שני הצדדים לבוא להסכמה בנוגע לחלוקת ממון ורכוש,

ובנוגע למשמורת וחינוך הילדים.

לליווי עו"ד המתמחה בדיני משפחה יש חשיבות רבה הן בהליך הגישור והן בניסוח ההסכם, כל זאת כדי להגיע להסכם שימצה את מקסימום האפשרויות תוך שמירה על רצונות הצדדים וצרכיהם האישיים .

יתרונות הליך הגישור

הליך הגישור שאנו מציעים חוסך זמן יקר, חוסך הוצאות גדולות ומיותרות, ובסופו של דבר, מאפשר להגיע להסכם שמקובל על שני הצדדים ומחזיק לאורך זמן. ליך הגישור אינו מתנהל עפ"י הפרוצדורה הנהוגה בביהמ"ש, יש בו מקום רב לגמישות, להתנהלות עפ"י רצונות הצדדים.

חסכון בזמן- הליך הגישור הוא פשוט במהותו, קצר וממוקד, בשונה מן ההליך המשפטי, שעשוי להימשך זמן רב.

פשטות– הליך הגישור מבטיח לשני הצדדים את הזכויות, בלי בירוקרטיה ובלי הוצאות מיותרות. כך התהליך מסתיים מהר יותר וטוב יותר עבור שני הצדדים.

חסכון בהוצאות- הליך הגישור הוא במהותו הליך הדורש השקעה מצומצמת יותר של משאבים כספיים, בשל היותו קצר מן ההליך המתנהל בביהמ"ש. הצדדים מנהלים יחד הליך אחד, אשר נמצא בשליטתם. זאת, לעומת ניהול הליך משפטי, העשוי להיות ממושך ובמסגרתו מועסקים לפחות שני עורכי דין, והעלויות הכרוכות בו, מעבר לשכר טרחת עורכי הדין, הן – אגרות ביהמ"ש, הוצאות ניהול ההליך, הוצאות בגין מינוי מומחים ועוד.

פגישות נפרדות- לכל צד את האפשרות לדבר ולשתף באופן פרטי את המגשר לכל נושא המחלוקת וללא אישורו - דבר לא ייחשף לצד השני ו/או לגורמים אחרים הקשורים למחלוקת ללא הסכמה

סודיות מוחלטת –בהליך הגישור שומרים באופן מוחלט על הצדדים ועל המידע הנמסר בו ולא ניתן להשתמש במידע זה מחוץ לחדרי הגישור לדוגמא לא ניתן לעשות שימוש במידע הנמסר בהליך גישור בבתי המשפט. יתרה מכך, במצב בו לא צלח הליך הגישור והצדדים חזרו להתדיינות בביהמ"ש, הרי שאין ביכולתם להזמין את המגשר למסור עדות ו/או להציג מסמכים ו/או כל ראייה אחרת, אשר הוצגה במסגרת הגישור. הדבר מסייע בידי הצדדים להתנהל בחופשיות וללא חשש.

בנימה אישית אומר כי אני מאמינה שגם הליכי גירושין ניתן לבצע ממקום של כבוד הדדי ובהסכמה מלאה על שני הצדדים. יתרה מזאת, טובת הילדים עומדת תמיד לנגד עיניו, ומטרתו היא למזער את הטראומה והנזקים הנפשיים שעלולים להיגרם להם כתוצאה מהגירושין.

 

לתיאום פגישת ייעוץ אישית וללא התחייבות , התקשרו או השאירו את פרטיכם ואחזור אליכם בהקדם!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now