דף בית > כתבות ומאמרים > משמורת ילדים

| משמורת ילדים

משמורת ילדים הינה סוגיה מרכזית בהליכי גירושין שחייבים לבחון ברגישות ובתבונה

תנאי בל יעבור בקביעת החזקת הילד- תמיד תמיד טובת הילד!!!

אקדים ואומר כי אפוטרופוס הורה מקנה לכל אחד מההורים באופן שווה סמכות להחליט בעניינים חשובים הנוגעים לילדיו, לרבות קביעת מקום מגורים, חינוך , בריאות וכו'. שני ההורים תמיד האפוטרופוסים הטבעיים לילדים שלהם!

 רוג'ום חלוקי נחל

עקרון “טובת הילד” הוא השיקול המרכזי בקביעה מי מבני הזוג יקבל חזקה על הילדים.

משמעותו של עיקרון היא שמירה על בריאותו הגופנית והנפשית של הילד, ובנוסף לכך סיפוק כל צרכיו של הילד.

כאשר שני ההורים שבעי רצון מהסכם הגירושין שלהם, הסיכוי שהם ישתפו פעולה ביניהם בכל  הקשור לילד, גבוה יותר וכך גם היכולת של ההורים להמשיך בשגרת חייהם ולפתור כל דילמה במהירות.

חשוב לזכור כי הסכם הגירושין תלוי באישורו של בתי המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, ובמיוחד כשבאים לאשר הסכם הנוגע לילדים, בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני יבחן תמיד האם ההסכם תואם את עיקרון טובת הילד. טובת הילדים היא שהילדים יראו וידעו ששני הוריהם נותרו במעמד הורי שווה, למרות העובדה שהם חיים כיום בשני בתים נפרדים.

הילדים יוצאים נשכרים כאשר מערכת היחסים בין ההורים בנויה על שיתוף פעולה וכאשר אין בין ההורים מאבקים משפטיים מיותרים, קשים, ארוכים וכואבים.

מחקרים פסיכולוגיים עדכניים בחקר התפתחות הילד מוכחים כי טובת הילד היא ששני הוריו יהיו מעורבים בחייו. פגיעה בקשר ותקשורת  בין ההורים עשויה להפוך את הילד לילד בסיכון וברור כי זאת לא הכוונה שלנו כהורים.

ובכל זאת... איך קובעים משמורת על הילדים? 

פירוק החבילה המשפחתית על צדדיה הפסיכולוגים, הפיננסיים והחברתיים, מצריך לעבור תהליך מורכב ולא פשוט בו יקבע מי יהיה ההורה המשמורן. הטעם העיקרי הוא שילד זקוק בדרך כלל לבית אחד מרכזי (מתייחסת למקום הפיזי בו יתגורר וילון הילד), במיוחד לאחר המשבר הקשה שעובר עליו עם פירוק התא המשפחתי. על פי רוב, למרות ההתקדמות בפסיקה מבחינה המשמורת המשותפת, משמורת הילדים תיקבע בידי בן זוג אחד, בעוד ההורה השני יזכה להסדרי ראיה.

אודותיי

אני מטפלת באופן ייחודי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניקה לקהל לקוחותי שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם לצרכיו האישיים של כל לקוח. הידע המשפטי הנרחב, הניסיון המקצועי ותודעת השירות הגבוהה כמו גם עבודה יסודית מהירה ויעילה הם סימני ההיכר של משרדי.

Please reload

משמורת ילדים נקבעת על פי טובת הילדים ובהתאם להמלצות תסקיר סעד אותו עורכת פקידת סעד שהינה עובדת סוציאלית שמונתה על ידי בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני . מטרת תסקיר הסעד להמליץ במשמורתו של מי מההורים יושארו הילדים ואילו הסדרי ראיה יקבעו .במקרה של מחלוקת בין ההורים לגבי הסוגיה מיהו ההורה המשמורן הראוי, כאמור, כאשר כל אחד מן ההורים טוען למסוגלות הורית הגבוהה מזו של משנהו, יש לעתור לבית המשפט בכדי שבית המשפט יכריע תוך כדי ביצוע בדיקת מסוגלות הורית על ידי צוות מומחים מטעם בית המשפט - שיכול להיות פסיכולוג , פסיכיאטר או עובד סוציאלי-  שיבדקו את שני ההורים וגם את הילדים הקטינים, וכן את הקשר שביניהם ולבסוף יגישו חוות דעת לבית המשפט, אשר בעזרתה יכריע בנושא המשמורת.

לקביעת פגישה ללא התחייבות

**חשוב לדעת כי כל החלטה בעניין משמורת ילדים והסדרי ראיה אינה סופית וההורים יכולים לפנות לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני שנתן את ההחלטה בנוגע למשמורת והסדרי הראיה בבקשה לשנותה משיקולים של טובת הילד.

CARMEN HERSCOVICI - LOGO
CARMEN HERSCOVICI - SUBTEXT

Thanks! Message sent.